online randevu tedavi ücretleri

Hemoroit Tedavi Şekilleri

Cerrahide “birden fazla tedavisi olan hastalığın gerçek tedavisi hala bulunamamıştır” şeklinde bir söz bulunmaktadır.

basur-tedavi-yontemleri

Günümüzde kullanılmakta olan bir çok hemoroid tedavi yöntemi bulunmaktadır. Her tedavi merkezi ya da hekim elinde ki teknolojiye göre uygun gördüğü ya da bildiği yöntemi uygulamaktadır.

Idea klinik hemoroid tedavi merkezi tarafından tercih edilen yöntemler, ameliyatsız tedavi yöntemleri olup 5-10 dakika kadar kısa bir zaman içerisinde uygulanabilmektedir. Bu yöntemler oldukça yüksek avantajlar sağlayarak, kişinin hayatını olumlu yönde etkilemektedir. İlk olarak ameliyatsız tedavi yöntemlerinin avantajlarını sıralayalım daha sonra ise kullanılan teknikleri tanıyalım.

Lazer Yöntemi
Bir çok hastalığın tedavisi için kullanılmakta olan Lazer, hemoroid tedavisinde de oldukça etkili ve başarılı bir yöntemdir. Bilindiği üzere hastalık iç ve dış basur olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. İç basur da kendi arasında dört derecede incelenmektedir. 1,2,3 ve 4. derece olarak sınıflandırılan bu derecelerde 1. derece hastalığın en yeni haliyken, 4. derece ise en ağır halidir. Lazer bu derecelerden yalnızca 1 ve 2. dereceye uygulanabilmektedir. Lazer ışınları 90 dereceye kadar ısı taşımaktadır. Bu alet doku hasarı meydana gelen bölgeye uygulandığında 1-4mm derinliğinde denatürasyon (pişme) oluşur. İstenilen düzeyde bir şekil alması için bölgeye 6-8 dakika kadar lazer uygulanmalıdır.

Aşağıda ki videomuzda Op. Dr. Atilla KAYA tarafından lazer uygulanmakta ve anlatılmaktadır.

RBL Yöntemi (Lastikle Boğma)
Çoğunlukla 3. derece hemoroid hastalarına uygulanabilen bir yöntemdir. Hemoroitten dolayı meydana gelen makatın iç kısmındaki memenin en sonuna bir alet yardımıyla lastik takılmaktadır. Takılan bu lastik sayesinde artık memeye kan gitmemekte ve bir kaç gün içerisinde meme büzülerek düşmektedir.

Bu yöntemin uygulanmasını, yine üstte ki videomuzda açıkça görebilirsiniz.

THD Yöntemi (Trans Hemoroidal Desarterizasyon)
RBL yöntemi ile oldukça benzer bir yöntemdir. Bu uygulamada da memeye bağlanarak kan gitmemesi amaçlanmaktadır. Böylece meme büzülerek kendiliğinden düşer.

Ameliyatsız Tedavi Yöntemlerinin Avantajları

– Ağrı minimaldir.
– Kanama yok denebilecek kadar azdır.
– Tedavi biter bitmez iş, özel veya sosyal hayata dönülebilir.
– Dışkı ya da gaz kaçırma görülmez.
– Hastanede veya evde yatarak istirahat etmek gerekmez.
– Kesi, narkoz, dikiş veya pansumana gerek yoktur.
– Tecrübeli hekimler tarafından uygulandığında 3-4 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir.

Bunların dışında internet ortamında basur tedavisi şeklinde aramalar yaptıysanız mutlaka bitkisel ta da sülük gibi yollarla %100 garantili tedavi ettiğine yönelik iddialarda bulunan kişi ve sitelere denk gelmişsinizdir. Fakat basur maalesef bu yollarla iyileşebilen bir problem değildir. Basur tıpkı diş çürümesine benzer bir durumdur. Nasıl ki çürüyen fiş ilaçla ya da fırçalayarak geçmiyorsa, basurun da ilaç, krem ya da herhangi bir hayvanın emmesiyle tedavisi mümkün değildir.. Mutlak şekilde cerrahi olarak tedavi edilmesi gerekmektedir.

Hemoroidiniz var ve tedavi olmak istiyorsanız idea kliniklerinden size en yakın olan şubeye telefon numaralarından ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.

38 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. olgun polat

  ya arkadaşlar bendede yeni çıktı bu illet bu işin çözümü ne kaşıntı mahvetti beni ya

 2. admin

  Merhaba Olgun
  Hemoroidde makat kaşıntısı az rastlanan bir bulgudur daha çok anal dermatit denilen hastalıkta karşımıza çıkar tedavi ettirebilirsiniz.

 3. meri

  merhabalar kanamalı hemoroid problomemim var ilaç bitkisel krem pomad sıcak su diyet buların hepsini denedim fakat cözüm olmadı kalca protez ameliyatı olduğum için dr gidemiyorum ne önerirsiniz teşekkürler

 4. admin

  Merhaba Meri
  Aslında kullanacağınız ilaçlar ve bitkisel ürünler ciddi fayda sağlamaz önemli olan tuvalettek kalış süreniz ve bu süre zarfında uyguladığınız ıkınma miktarı bunlara dikkat edin.Tuvalette 1 dakika kalın ve fazla ıkınmayın bunun içinse kabızlık sorununuzu mutlaka çözmelisiniz.Tabiki en doğrusu muayene olup kanamanın sebebini bulup tedavi ettirmenizdir.

 5. berna

  arkadaslar bende 1yıldır hemoroıd sorunu var ve hayatımı alt ust edecek derecede bı kaşıntı var benı mahfedıo napmam lazım…

 6. ayşe

  merhaba;

  hemoroidten iki kez ameliyat oldum. hemoroidlerin alındığı yerde sert,gergin,acı veren ve kanayan bir damar oluştu.bu beni çok rahatsız ediyor.düzenli olarak yıllardır yürüyüş yapıyorum damarın oluşmasına bu sepeb olmuş olabilir mi?bunun için ne yapılabilir?

 7. admin

  Dr.Atilla KAYA
  Merhaba Ayşe
  Bahsettiğiniz şikayet yürüyüşle ilgili değildir,ameliyat alanında bağ dokusu dediğimiz sert doku oluşabilir genellikle bir şey yapmak gerekmez ama bir başka problem olabileceği ihtimaline karşı muayene olmanız iyi olur

 8. pınar

  bn 18 yasındayım ve cok ciddi derecede hemoroidden sorunum war her tuwalete cıkısımda kanama oluyor ve canım cok acıyor yaklasık 4 seneden beri cekiyorum.bitkisel yöntem olsun herseyi uyguladm ama necare cözüm yok bana yardm edin lütfen

 9. admin

  Dr.Atilla KAYA
  Merhaba Pınar
  Anlattıklarınız hemoroidden çok anal fissüre benziyor çünkü ağrı anal fissürü (makat çatlağı) akla getirir.bilgi için http://www.analfissur.com a bakabilirsiniz

 10. zaza

  aşırı agırlık çalışmasından meydana gelen bir hemoroit oluştu bende ne yapmamı önerirsiniz hem iç hemde dış olarak dr ye çıktım sadece ilaç tedavisi verdi peki diyet olarak ne yapmak gerekir yada sporun zararı olurmu yaklaşık 1 ay oldu ama hiç bir iyileşme gerçekleşmedi

 11. admin

  Dr.Atilla KAYA
  Merhaba Zaza
  Ağırlık çalışmak geçici bir durum olan tromboze hemoroid dediğimiz oluşuma sebep olmuş olabilir,4-6 haftada düzelmesi beklenir bir süre daha bekleyin düzelmezse hemoroid konusunda birikimi olan bir cerrahla görüşün.

 12. pınar

  COK tşk ederm.hemoroid den dolayı tuwalete cıkamıorm ve karnmdada şişknlik oluyor sürekli bunun için diyet e gerek varmı neler yiyebilirim

 13. admin

  Dr.Atilla KAYA
  Merhaba Pınar
  Diyet yapmak yerine kabızlığı engelleyici sebze meyve çok yiyin ve kepekli ekmak yiyin

 14. yasin

  iyi akşamalr.. bende yaklaşık 5 aydann beri hemoroid var.yakşalışık 2 kere muayne oldum.ilk muynede doktor bakıp daflon ve proktolog krem verdi…bunları kulndım daha sonra askere gittim ve askerdede şikayetimi söyleyip muyne odum.doktor tekrar bakıp aynı ilaçlarla birlikte birde fitil verdi ama bir yarını göremedim sadece dışkı yuaşak tutuyor o kadar.daflonda kulndım maleef hemeoridde bir gerileme olmadı.internetten araştırdım hemde çok.hemoroidin oluşması bağırsak kanserinin habercisi olabilirmiş….heoemeroid kansere deden olmazmış ama bunun oluşmasıda bağırsak kansewrinin habercisiymiş.bu konu hakında yardım almak istiyorum.

 15. admin

  Dr.atilla KAYA
  Merhaba yasin bey
  Hemoroid ilaçları hemoroidi iyileştirici etkiye sahip değillerdir hemoroidden kaynaklanan şikayetleri azaltıcı etkileri vardır.Hemoroidle barsak kanseri arasında hiçbir ilişki yokyani haberci değildir rahat olabilirsiniz ama hemoroidlerinizi tedavi ettirmelisiniz

 16. hasret

  merhaba bendede hemoroid cıktı hamileyken bazen bana rahatsızlık veriyor ama dıştarafta içte varmıdır bilmiyor doktoro gitmektende biraz cekiniyorum doğrusunu söylemek gerikirse ne yapacağımı hiç bilmiyorum beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.

 17. admin

  Dr.Atilla KAYA
  Merhaba Hasret
  Ayrıntılı bilgi verseydin öneride bulunabilirdim bu kadar bilgiyle ancak muayene olamlısınız diyebilirim

 18. Burak

  Merhaba,

  30 yaşındayım ve yaklaşık 4 aydır bende de bu problem var. Sanırım 2. derece şu anda, çünkü sadece tuvalet esnasında ortaya çıkıyor ve sonrasında kayboluyor. Fakat son derece rahatsızlık veriyor. Doktora henüz gitmedim ama bir yakınımdan öğrendiğim kortos adlı bir kremi kullanıyorum. Prospektüste 7 günden fazla kullanılmamalı diye yazıyor bu yüzden dolayı bir süre kullandıktan sonra kremi kullanmayı bıraktım. Acı ve pul biber yemememeye dikkat ediyorum. Bunun haricinde hangi yiyeceklerden kaçınmak gerekir? Teşekkürler..

 19. admin

  Dr.Atilla KAYA
  Merhaba Burak
  Aslındabilinenin aksine yemeyecekleriniz değil neyi daha fazla yiyeceğiniz önemli,acı tüketebilirsiniz ama tuvalette ıkınmamak ve uzun kalmamak koşuluyla ayrıca yine aynı sebeple kabızlığıda engelelemelisiniz.Kabız kalmazsanız şikayetleriniz geriler.

 20. Tarik

  Merhaba
  Sadece wc ye gittigimde ve azcik uzun kaldigimda yarim nohut buyuklugunde memecik ortaya cikiyor. Hicbir agri olmuyo ve wc den sonra tekrar kayboluyo.6 sene evvel asiri ikinmadan ortaya cikti sanirim. Cok soguk havalarda wc ye ciktigimda azcik agri cekiyorum ve ayaga kaltiktan 1-2 dakika sonra normale donuyo.Yemek ve uzun kalmamaya dikkat ediyorum. Dr a gitmem gerekirmi? Ve ilerleme yaprmi? Dogal yonden kaybetmek mumkunmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemoroit Hastalığı İle İlgili Tüm Bilinmesi Gerekenler © 2017