online randevu tedavi ücretleri

Tedavi Görüntüleri İzle

Türkçe karşılığı basur olan hemoroit hastalığı, en sık rastlanan makat hastalıkları arasında erkeklerde 1. sırayı kadınlarda 2. sırada gelmektedir. Aşağıda izleyeceğiniz video sizlerin hastalığı ve tedavisini daha net anlamanız için iki farklı yöntemi tek videoda aktarmaktadır. Ameliyatsız yöntemler lazerle  ve lastikle boğma yöntemi (RBL) olup, Idea klinik hemoroid tedavi merkezi hekimlerinden op. Dr. Atilla KAYA’nın anlatımı yer almaktadır.  1. Derece olanlarda lazer tek başına kullanılırken 2. ve 3. derecelerde iki yöntem birlikte kullanılır.

İzleyeceğiniz video özellikle hayvan sakatatları üzerinde uygulamanın kaydı şeklindedir. Çünkü anüs içinde bu kalitede görüntü almak ve bu kadar anlaşılabilir şekilde ifade etmek mümkün değildir.

Hemoroit Tedavi Videosu

İç Hemoroit tedavisi görüntüleri

Gerek lazer gerekse lastikle boğma yöntemi iç hemoritlerin tedavisinde kullanılır, dış basur tedavisinde bu yöntemler uygulanmaz daha doğrusu uygulanmamalıdır. İçerde kullanımda ağrı minimal düzeylerde klasik yöntemlerin 1/ 30 u kadar olur ancak dışarıdakilere uygulanırsa dayanılmaz düzeylerde ağrı olur.
Tek başına lazer sadece 1. derecelerin tedavilerinde kullanılır.
İkinci derecede lazer ve lastikle boğma tedavileri birlikte kullanılır, genellikle tek seans yeterli olmaktadır.
Üçüncü derece hemoroitlerin tedvisinde yine iki yöntem aynı anda kullanılır ancak bu derecelerde 2. belki 3. seans yapmak gerekebilir. 3 seans gerekse bile çekilecek acı ve ağrı miktarı klasik yöntemlerden çok daha az olur ve de daha ekonomiktir.

Hemoroit Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Videoda hayvan organları üzerinde gösterilen bu tedaviler insanda hastalık tedavisi amacıyla kullanıldığında tek başına lazerle tedavi 2-4 dakika, boğma yöntemiyle birlikte uygulandığında 5-6 dakika sürmektedir. Uygulamadan hemen sonra hasta işine veya sosyal yaşamına dönebilmektedir.
Her iki yöntem uygulanırken bölgesel uyuşturmaya dahi ihtiyaç duyulmaz. Çünkü cihazların kullanıldığı bağırsak kısmında ağrı duyusunu alan sinirler ya hiç olmaz yada çok düşük düzeylerdedir. Bu sayede ciddi bir ağrı olmaz. Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan iletebilirsiniz.

Klasik yöntemlerden en yaygın yapılanı Milligan Morgan ameliyatı cerrahın el alışkanlığına göre 45 dakika ile 1.5 saat içinde yapılabilir. Tabi burada ameliyatın süresinden çok ameliyattan sonra işe dönüş süresi önemlidir.

Çağdaş ameliyatlar olan THD ve Longo yöntemleri daha kısa sürede yapılır ve işe dönüş de daha erkendir. Hasta 2-3 gün içinde sosyal yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.
Gerek THD gerekse De Longo ”kullan at” malzemeler gerektirdiği için diğer yöntemlere kıyasla daha pahalıdır. Yukarda yazılanalr arasında en pratiği videodan da izlediğiniz RBL ve İRC yöntemleridir. Araştırma yaparken gideceğiniz klinikte bu yöntemlerin uygulanıp uygulanmadığını ayrıntılı öğrenmelisiniz.

Hemoroit Tedavi Fiyatları
Yapılacak yönteme, hastanın beklentilerine, hastanın SGK sının olup olmamasına, kullanılacak teknolojiye, tedavinin nerede yapıldığına göre çok değişir.

Merkezlerimizde hemoroid tedavi ücretleri 2800 TL’den başlamaktadır. Basurun çeşidi, düzeyi gibi durumlara göre 6500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Yazan
Op Dr Atilla KAYA

Kaynak
https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/15120-hemorrhoids

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yeni